Regresing - opis sesji

Małgorzata Białach

 

W sesję regresingu wchodzi się za pomocą oddychania do górnych szczytów płuc i specjalnego prowadzenia słownego.

Oddech do płuc aktywuje obszar górnej części ciała, w tym barków i gardła, w którym gromadzi się najwięcej napięć i stresów. Można oddychać również oddechem połączonym lub do brzucha, co świetnie sprawdza się w przypadku pracy z tematami seksualnymi.

 

Regresing w swoim założeniu dąży do dotarcia do praprzyczyny, w której zapoczątkowany został dany problem. Uświadomienie sobie przyczyn oraz uwolnienie emocji ma moc wyzwalającą. Oprócz pracy nad sytuacją źródłową, bardzo często oczyszczenia wymagają również zdarzenia, które nadbudowały się nad główną przyczyną i stały się już problemem samym w sobie.

 

Czasami klient przychodzi z jednym tematem, a w sesji wypływają również inne, gdyż okazuje się, że całość jest ze sobą powiązana. Regresing umożliwia zobaczenie tych zależności, ciągu przyczynowo-skutkowego, widzi się wszystko przestrzennie.

 

To, jak głęboko wejdzie się w sesję, zależy od kontaktu klienta z własną podświadomością. Najczęściej  ludzie mają obrazy bądź zarysy wspomnień, niebagatelne znaczenie mają też skojarzeniach i odczuciach w ciele. Im większa otwartość i gotowość do kontaktu z własnym cieniem, tym lepsze są sesje, bardziej uwalniające i transformujące.

 

Po sesji klienci odczuwają wyraźną ulgę, zmiany w energetyce, poszerzenie świadomości, często przychodzą inspiracje i wglądy. Następują w życiu zmiany na lepsze.

 

Regresing ma bardzo bogatą metodologię. Oprócz technik pracy z dzieciństwem, okresem prenatalnym, typowymi poprzednimi wcieleniami zawiera również metody radzenia sobie ze zmienionymi stanami świadomości. Chodzi tu o obciążenia z poprzednich wcieleń, takie jak hipnozy, narkotyki, rytuały, czarna magia itp.

Może się to wydawać specyficzne, jednakże dotyka wielu osób zajmujących się rozwojem osobistym czy duchowym, gdyż tak, jak teraz te osoby poszukują, tak też poszukiwały w poprzednich wcieleniach nierzadko wplątując się w różne dziwne praktyki duchowe. A to, co wydaje nam się ważne, przenosimy na kolejne wcielenia i czas nie ma tu znaczenia, gdyż umysł podświadomy zapamiętuje poprzez emocje i wrażenia.

 


 


regresing, EFT, tapping, metoda EFT, terapia, sesje regresingu